Visit the city where the II World War started, and where the fall of comunism in Central Europe began.

Gdańsk urzeka swoją historyczną zabudową, nieoczywistymi rozwiązaniami urbanistycznymi oraz kosmopolityczną atmosferą. Dzięki temu, a także dzięki doskonałym połączeniom drogowym, lotniczym oraz morskim jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Z uwagi na swoje położenie, Gdańsk był i jest jednym z najważniejszych ośrodków tranzytowych, handlowych i komunikacyjnych.

Odwiedzając Gdańsk koniecznie musisz zobaczyć klika najważniejszych dla miasta i dla Polski miejsc. Będąc na Starówce warto zawitać na najbardziej reprezentacyjny trakt w mieście, czyli Drogę Królewską, biegnącą ulicą Długą i Długim Targiem od Bramy Zielonej na brzegu Motławy, aż do Bramy Złotej. To tutaj zobaczysz monumentalny Ratusz mieszczący Muzeum Historyczne miasta, Bazylikę Mariacką - największy kościół w Polsce wybudowany wyłącznie z cegieł oraz symbol Gdańska - Fontannę Neptuna. Tuż za Zieloną Bramą, na brzegu Motławy, stoi Żuraw - największy dźwig portowy średniowiecznej Europy.

Warto także wybrać się do miejsc będących świadkami burzliwej historii Polski. Odwiedzić Weterplatte - półwysep, na którym rozpoczęła się II Wojna Światowa, Stocznię Gdańską, gdzie powstała „Solidarność” i gdzie rozpoczął się proces upadku komunizmu w Europie Środkowej oraz muzeum Europejskie Centrum Solidarności.

Gdańsk jest także stolicą bursztynu i od najdawniejszych lat słynie z jego obróbki oraz produkcji najrozmaitszych produktów na bazie bursztynu. Wiele z nich można kupić podczas odbywającego się każdego roku w sierpniu, mającego 750 lat tradycji, Jarmarku św. Dominika. Spokojnych chwil w Gdańsku należy szukać przede wszystkim w przepięknym, pełnym bogactwa przyrody Parku Oliwskim, nad którym góruje ogromna Katedra Oliwska.

Gallery

Season Whole year
Region North (Gdańsk)
Activities Ubran
Term January - December
Difficulty level

Location

Looking for ideas for business events or incentives in Poland?
Enter your email, so we can keep you up to date with fantastic inspirations.