Na początku sierpnia wyspę Wolin opanowują wczesnośredniowieczne postacie, a okolica zamienia się w prawdziwie historyczny krajobraz.

Festiwal Słowian i Wikingów to jedna z największych imprez w Europie dotycząca czasów przedchrześcijańskich i jednocześnie jedna z najbardziej widowiskowych w tej części Polski. Tysiące osób zafascynowanych historią i kulturą Słowian i Wikingów spotyka się na wyspie Wolin, aby na chwilę zapomnieć o codzienności i żyć dokładnie tak, jak przodkowie przed wiekami. Przekrocz z nami bramy średniowiecznego grodu, przejdź się między tętniącymi życiem straganami i namiotami z płonącymi paleniskami, poczuj zapach pieczonego mięsiwa i pszennych placków i poczuj atmosferę tamtych czasów.

Poznaj od kuchni pracę ówczesnych rzemieślników, podczas warsztatów dowiedz krok po kroku jak powstawały wtedy przedmioty codziennego użytku, obejrzyj występy zespołów muzyki i tańca, kibicuj w regatach na zrekonstruowanych łodziach - tzw. dłubankach. Czekają na Ciebie także turnieje łucznicze, pokazy walk wojów oraz najbardziej widowiskowy punkt festiwalu, czyli inscenizacje bitew, w których biorą udział setki wojów wyposażonych w tarcze, topory, dzidy czy miecze. Gwarantujemy, że będzie to dla Ciebie dawka niezapomnianych emocji i wrażeń.

Galeria

Sezon Ciepła
Region Północ (Gdańsk)
Charakter Wydarzenie
Termin Lipiec - Sierpień
Poziom trudności

Lokalizacja

Szukasz pomysłów na event lub wyjazd incentive w Polsce?
Zostaw email, a my dostarczymy Ci fantastycznych inspiracji.