Mazurskie, polodowcowe jeziora, których liczba sięga 3 tysięcy, to miejsce wyjątkowe w skali europejskiej.

Najpopularniejszą, choć  wcale nie przereklamowaną formą spędzania czasu na Mazurach jest podziwiane tej krainy z  perspektywy wody.  Proponujemy Ci wypad na żagle w najpiękniejsze miejsca Krainy Wielkich Jezior, spływy kajakowe po najbardziej urokliwych odcinkach rzek w tej części Polski, wizytę w kultowych barach dla żeglarzy i spacery po mazurskich lasach, w których ukryte są poniemieckie bunkry i umocnienia z czasów II Wojny Światowej, w tym główna kwatera Hitlera - Wilczy Szaniec.

Jeśli nie jesteś wilkiem morskim i na pokładzie łodzi nie czujesz się najlepiej, to przekonasz się, że na dwóch kółkach Mazury prezentują się równie ekscytująco. Wokół jezior przebiega gęsta sieć nowych, świetnie skomunikowanych tras rowerowych będących częścią wielkiego szlaku rowerowego Green Velo biegnącego przez 5 województw Polski Wschodniej o łącznej długości prawie 2000 km. Podczas jednej wyprawy poznasz trzy malownicze subregiony, różnorodne pod względem krajobrazowym i kulturowym.

Żeglując po kanale Elbląskim, doświadczysz z kolei, że łodzią nie trzeba się poruszać wyłącznie po wodzie. Kanał Elbląski to bowiem zabytek hydrotechniki w skali światowej, po których statki nie tylko pływają, ale także jeżdżą po lądzie na specjalnych platformach. Na trasie znajdują się pochylnie o łącznej długości 10 km, które umożliwiają statkom pokonanie przewyższenia sięgającego prawie 100 metrów.

Galeria

Sezon Ciepła
Region Wschód (Warszawa)
Charakter Outdoor
Termin Kwiecień - Wrzesień
Poziom trudności

Lokalizacja

Szukasz pomysłów na event lub wyjazd incentive w Polsce?
Zostaw email, a my dostarczymy Ci fantastycznych inspiracji.