Stare Miasto wraz z przylegającym Wzgórzem Wawelskim i Kazimierzem, wpisane na Listę UNESCO, oferują tak wiele wspaniałych atrakcji i form spędzania wolnego czasu, że nie jednemu może zakręcić się w głowie.

W Krakowie działa niezliczona liczba muzeów i galerii sztuki oferujących najrozmaitsze  wystawy i ekspozycje ukazujące dziedzictwo historyczno-kulturowe regionu, obyczajowość mieszkańców czy dawną i współczesną sztukę.

Niezwykle bogata jest także oferta teatralna – w mieście działają nie tylko teatry państwowe tj. Teatr Stary czy Teatr Słowackiego oferujące klasykę gatunku, ale także działa duża liczba teatrów offowych, oferujących teatr bardziej awangardowy, prezentujący utwory nowego pokolenia twórców. Kraków oferuje także liczne spektakle muzyczne w Krakowskiej Operze lub Teatrze Variete.

Melomani mogą wybierać spośród koncertów symfonicznych w Narodowej Filharmonii, koncertów muzyki klasycznej w klimatycznych wnętrzach zabytkowych krakowskich kościołów, nowych brzmień w Krakowskiej Arenie Tauron lub Centrum Kongresowym ICE czy szerokiej oferty koncertów nie tylko miejscowych artystów, które codziennie odbywają się w licznych barach i klubach krakowskich.

Galeria

Sezon Cały rok
Region Południe (Kraków)
Charakter Dziedzictwo
Termin Styczeń - Grudzień
Poziom trudności

Lokalizacja

Szukasz pomysłów na event lub wyjazd incentive w Polsce?
Zostaw email, a my dostarczymy Ci fantastycznych inspiracji.