Jeśli marzysz o dosłownej ucieczce od codziennej rzeczywistości, to wybierz się z nami na doroczny Międzynarodowy Turniej Rycerski w Byczynie.

Olbrzymi wczesnośredniowieczny gród malowniczo położony na wyspie na jeziorze Brzózki, otoczony naturalną fosą wraz z nadejściem wiosny staje się areną widowiskowego turnieju rycerskiego.

Bractwa rycerskie z całej Europy ściągają do Byczyny, aby rywalizować ze sobą w najróżniejszych konkurencjach: walkach na miecze, strzelaniu z łuku, w rzucie nożem, toporem i włócznią. Niezwykle efektowym elementem turnieju są zawsze rekonstrukcje bitew, inscenizacje zdobywania grodu oraz pokaz machin oblężniczych. 

Czekają na Ciebie także jarmark średniowieczny, warsztaty rękodzieła, a nawet pokazy średniowiecznej mody. Podczas warsztatów będziesz miał okazję m. in. nauczyć się pisania gęsim piórem, wyrabiania ceramiki, rzucania nożem do tarczy, tkactwa i kowalstwa średniowiecznego. Gród w Byczynie to także doskonałe miejsce na zorganizowanie szkolenia lub eventu firmowego w oryginalnej scenerii średniowiecza.

Galeria

Sezon Ciepła
Region Zachód (Wrocław)
Charakter Wydarzenie
Termin Maj - Wrzesień
Poziom trudności

Lokalizacja

Szukasz pomysłów na event lub wyjazd incentive w Polsce?
Zostaw email, a my dostarczymy Ci fantastycznych inspiracji.