Odwiedź Gdańsk i zobacz na własne oczy miejsca rozpoczęcia II Wojny Światowej oraz zapoczątkowania upadku komunizmu w Europie Środkowej.

Gdańsk urzeka swoją historyczną zabudową, nieoczywistymi rozwiązaniami urbanistycznymi oraz kosmopolityczną atmosferą. Dzięki temu, a także dzięki doskonałym połączeniom drogowym, lotniczym oraz morskim jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Z uwagi na swoje położenie, Gdańsk był i jest jednym z najważniejszych ośrodków tranzytowych, handlowych i komunikacyjnych.

Odwiedzając Gdańsk koniecznie musisz zobaczyć klika najważniejszych dla miasta i dla Polski miejsc. Będąc na Starówce warto zawitać na najbardziej reprezentacyjny trakt w mieście, czyli Drogę Królewską, biegnącą ulicą Długą i Długim Targiem od Bramy Zielonej na brzegu Motławy, aż do Bramy Złotej. To tutaj zobaczysz monumentalny Ratusz mieszczący Muzeum Historyczne miasta, Bazylikę Mariacką - największy kościół w Polsce wybudowany wyłącznie z cegieł oraz symbol Gdańska - Fontannę Neptuna. Tuż za Zieloną Bramą, na brzegu Motławy, stoi Żuraw - największy dźwig portowy średniowiecznej Europy.

Warto także wybrać się do miejsc będących świadkami burzliwej historii Polski. Odwiedzić Weterplatte - półwysep, na którym rozpoczęła się II Wojna Światowa, Stocznię Gdańską, gdzie powstała „Solidarność” i gdzie rozpoczął się proces upadku komunizmu w Europie Środkowej oraz muzeum Europejskie Centrum Solidarności.

Gdańsk jest także stolicą bursztynu i od najdawniejszych lat słynie z jego obróbki oraz produkcji najrozmaitszych produktów na bazie bursztynu. Wiele z nich można kupić podczas odbywającego się każdego roku w sierpniu, mającego 750 lat tradycji, Jarmarku św. Dominika. Spokojnych chwil w Gdańsku należy szukać przede wszystkim w przepięknym, pełnym bogactwa przyrody Parku Oliwskim, nad którym góruje ogromna Katedra Oliwska.

Galeria

Sezon Cały rok
Region Północ (Gdańsk)
Charakter Miejski
Termin Styczeń - Grudzień
Poziom trudności

Lokalizacja

Szukasz pomysłów na event lub wyjazd incentive w Polsce?
Zostaw email, a my dostarczymy Ci fantastycznych inspiracji.